Wydarzenia

Światowy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Werbkowice 2017’

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  (PSONI), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Ze względu na rozległą strukturę Stowarzyszenia PSONI (124 Koła terenowe) oraz mnogość lokalnych organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną przyjęło się, że uroczystości związane z Dniem Godności organizowane są przez cały miesiąc maj. Centralne obchody realizowane są przez Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbywają się w Warszawie.

W dniu 10 maja 2017 roku w Werbkowicach zostały zorganizowane obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Werbkowicach.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władzy oraz samorządu lokalnego, a także dyrektorzy i kierownicy placówek realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych i wspierających działania w celu integracji środowiska lokalnego ;

Czytaj więcej: Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Werbkowice 10 maj 2017’

Dzień Kobiet 2017

     Obchody Dnia Kobiet w tym roku były zupełnie wyjątkowe i uroczyste. Wszystkie panie zaproszone zostały przez panów na wspaniałą akademię ukazującą wyjątkowość oraz tajemniczość każdej kobiety. Część artystyczna wzbudziła wiele pozytywnych emocji i śmiechu wśród wszystkich uczestników, opiekunów, rodziców. Na zakończenie występu artystycznego mężczyźni złożyli przepiękne życzenia odnalezienia:

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2017

 

Spotkanie ze sportowcami UKS Grot - Michał Werbkowice II ligi tenisa stołowego mężczyzn w placówce Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie

Aktywność sportowa osób z niepełnosprawnością jest wciąż niewielka. Organizacje pozarządowe prowadzą kluby i organizują zawody, są jednak za małe, aby powiększyć ofertę i zająć się promocją. Pomóc może integracja z klubami sprawnych sportowców.

W dniu 07 stycznia 2017 roku  odbyło się spotkanie integracyjne uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie  ze sportowcami UKS Grot – Michał Werbkowice  II ligi tenisa stołowego mężczyzn zorganizowane w ramach zajęć preorientacji zawodowej.

Czytaj więcej: Spotkanie ze Sportowcami UKS GROT - MICHAŁ Werbkowice

Bal Karnawałowo - Walentynkowy - Tyszowce 2017'

 

     Karnawał to czas organizacji balów i hucznych zabaw. Z okazji do świetnej zabawy korzystają także osoby niepełnosprawne. Dnia 21.02.2017 roku w restauracji „Szewska Pasja” w Tyszowcach odbył się Bal Karnawałowo - Walentynkowy zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Alojzowie.

Czytaj więcej: Bal Karnawałowo - Walentynkowy - Tyszowce 2017'

Finał Konkursu "Boże Narodzenie jest dla mnie..."

 

     W dniu 25.01.2017 roku w placówce Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie odbył się Finał Konkursu "Boże Narodzenie jest dla mnie...". Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach: prace plastyczne i prace literackie.

Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przygotowali prace konkursowe wyrażając w nich swoje odczucia i emocje związane z istotą Świąt Bożego Narodzenia. Komisja konkursowa wyróżniła najciekawsze prace wręczając nagrody oraz dyplomy.

W kategorii praca literacka nagrody otrzymały pracownie:

  • ogrodnicza - I miejsce
  • animacji kulturalnej - II miejsce;
  • preorientacji zawodowej - III miejsce.

W kategorii praca plastyczna nagrody otrzymały pracownie:

  • animacji kulturalnej - I miejsce;
  • rękodzieła użytkowego  i plastyczno - tkacka - II miejsce;
  • gospodarstwa domowego - III miejsce.

Pozostałe pracownie otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie oraz słodycze. Cała uroczystość zakończyła się zabawą taneczną.

Czytaj więcej: Finał konkursu Boże Narodzenie jest dla mnie...

Kontakt

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Werbkowicach

Warsztat Terapii Zajęciowej w Alojzowie
Alojzów 39, 22-550 Werbkowice
tel./fax. : +48 (84) 639-73-43
Email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www : www.werbkowice.psoni.org.pl

Numer konta bankowego: Bank Spółdzielczy w Werbkowicach 24 9642 0009 2001 0000 1603 0001